ISO 14001:2015 bevezetése
Az ISO 14001 Környezetközpontú irányítási rendszert (KIR) foglalja magába. Ez a szabvány a környezeti tényezőket elemzi.
Miért fontos vállalatának az ISO 14001 tanúsítvány?
- A legtöbb pályázat (akár közbeszerzési pályázat is!) ma már előírja az ISO 14001 tanúsítvány bemutatását.
- A leendő partnerek felé azt erősíti, hogy átgondolt, felelős működési keretek között szolgáltatsz a környezeti tényezők figyelembevételével.
- A környezeti terhelés csökkentése, a környezettudatos működés napjainkban már felelős vállalati működés alapját képezi.
- A hatóságok pozitívabban viszonyulnak az ISO 14001 tanúsítvánnyal rendelkező céghez.
- Vállalkozásod megítélése javul mind piaci mind közösségi szempontból.
- Az ISO 14001 tanúsítvánnyal vevőid és beszállítóid felé igazolni tudod, hogy vállalatod számára fontos a környezet megóvása.
- Céged megítélése javul közösségi és piaci szempontból.
Mit nyer vállalkozása az ISO 14001 bevezetésével?
- csökkennek a környezeti kockázatok (a potenciális környezeti balesetek felmérése és azok megelőzése révén)
- megelőzhető és csökkenthető a környezetszennyezés és a környezetterhelés – ezáltal megelőzhető a környezetvédelmi bírság
- kevesebb lesz a káros anyag- és szennyezőanyag kibocsátás (emisszió) mértéke
- csökken a hulladék és a szennyvíz mennyisége
- csökken a működésből származó talaj-, víz- és légszennyező anyagok kibocsátása
- takarékosabbá válik céged működése a nyersanyag-, víz- és energiafelhasználás kontrolláltsága révén
Ha szeretné az ISO 14001 nyújtotta előnyöket, kérje ajánlatunkat a rendszer kiépítésére:
Mit érdemes még tudni az ISO 14001 rendszerről?
Az ISO 14001 környezetirányítási rendszer működtetésének célja, hogy vállalkozásod megfeleljen azon elvárásoknak, melyeket működésével szemben te magad vagy ügyfeleid támasztanak. Feladata a környezetvédelem jelentőségének hangsúlyozása, a természeti erőforrások megóvása, a szennyezések és kockázatok csökkentése, a dolgozók és a környéken élők egészségének megőrzése. Az ISO 14001 szabvány általános jellegű, tehát széles körben, bármely iparágban hatékonyan alkalmazható.
Az ISO 14001 irányítási rendszer feladata, hogy értékeli és irányítja a gyártó/szolgáltató szervezetek által kibocsátott termék, szolgáltatás, vagy belső munkafolyamatainak a környezetre gyakorolt káros hatásait, valamint folyamatosan javítja a környezettel való harmonizálás és a szervezetre vonatkozó törvényi előírásoknak való megfelelés színvonalát. Az Európai Unióban egyre nagyobb hangsúlyt kap a környezetünk védelme, megóvása.